Rockwool
Rockwool je popredným svetovým výrobcom kamennej vlny – materiálu, ktorý zlepšuje kvalitu života miliónov ľudí a pomáha zmierňovať ekologické problémy, ako napr. skleníkový efekt, smog a kyslé dažde. Izolácia Rockwool chráni budovu pred chladom, a vytvára tak príjemné vnútorné prostredie. Pri vysokých vonkajších teplotách kamenná vlna naopak pomáha udržovať príjemne chladnú vnútornú teplotu.
Kamenná vlna
Vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti kamennej vlny zabezpečia, že teplo zostane vnútri domu. V lete naopak ochráni dom pred veľkým teplom.
Prírodný pôvod kamennej vlny zabezpečuje jej priedyšnosť a tým aj vynikajúce vnútorné prostredie. Vďaka izolačnému efektu udržuje kamenná vlna stabilnú vyššiu teplotu vnútorného povrchu stien, a nedochádza tak k nepríjemnému pocitu chladných stien. Jej priedyšnosť bráni kondenzácii vodných pár a tvorbe plesní, a to aj na ťažko vetrateľných miestach ako sú priestory za kuchynskými skrinkami a nábytkom.
Nadmerný hluk sa negatívne prejavuje na kardiovaskulárnom systéme, v dôsledku jeho pôsobenia sa znižuje pracovná výkonnosť, zhoršuje sa nálada a kvalita spánku. Izolácie z kamennej vlny majú pozitívny vplyv na akustické vlastnosti obvodových stien. Pomáhajú tak zvyšovať kvalitu bývania a oddeliť domov od vonkajšieho prostredia.
Ochrana pred požiarom v praxi znamená, že zateplovací systém z kamennej vlny Rockwool pôsobí preventívne a dokáže chrániť konštrukciu pred účinkami tepla a oh
ňa.
V š e t k o   p r e   v a š u   s t r e c h u