Základným materiálom pre výrobu odkvapových systémov je vysoko kvalitný švédský oceľový plech  žiarovo pozinkovaný, po pasivácii s nánosom základného náteru a finálnej povrchovej vrstvy. Toto všetko je následne vytvrdené v peci.
Použitý materiál výborným spôsobom kombinuje vlastnosti ocele a povrchovej úpravy HB Polyester: u ocele je to hlavne jej pevnosť, húževnatosť a tepelná stabilita, u povrchovej úpravy odolnosť proti korózii a farebná stálosť
Odkvapový systém Rainline je vytvorený zo špeciálneho materiálu o hrúbke 0,6 a 0,7 mm,švédskym hutníckym koncernom SSAB. Doterajšie skúsenosti, uskutočnené výskumy a testy nám dávajú záruku výroby z najlepších surovín. Huta SSAB ako jediná na svete produkuje všetky druhy plechov potrebných pre vytvorenie kompletných žľabových doplnkov. Oceľ, predurčená na výrobu odkvapového systému , je pokrytá rovnomernými lakovanými nátermi, prostredníctvom čoho sa všetky elementy systému vyznačujú jednotnou, trvalou farbou  a najvyššou kvalitou.
Pre správnu funkciu odkvapového systému je vždy dôležité správne dimenzovanie. Ak má dažďová voda bez problémov odtekať mimo domu, je nutné zvoliť správny tvar a veľkosť prvkov. Odkvapové žľaby sú na výber z troch veľkostí - 125, 150 a 190 mm v rozvinutých šírkach - 250, 330 a 400 mm. Menej používané je štvorcové prevedenie žľabov, ktoré nachádza uplatnenie skôr na priemyslových objektoch. Ku každej veľkosti žľabu potom prislúchajú odpovedajúce rozmery zvodov a ostatných prvkov. V sortimente Lindab Rainline je široká škála žľabových hákov určených na rôzne spôsoby uchytenia žľabov a doplnky, ktoré uľahčujú čistenie systému. Pýchou je dômyselný systém spojok, vďaka ktorému netreba nič letovať či lepiť a nie je potrebné žiadne náradie. Spojky majú bajonetový uzáver a zabezpečujú trvalý tesný spoj. Spojka objíme napojované žľaby, ktorých spoj je tesne usadený v gumovej podložke a pevne sa zacvakne.

Ďalšími praktickými doplnkami odkvapového systému môžu byť napríklad odbočka do sudu, istiace háky, prechod do odpadu alebo prvok uľahčujúci výber nečistôt. Odbočku do sudu ocenia všetci záhradkári, ktorí si vďaka nej zaistia doplnenie zásob odstátej dažďovej vody na zalievanie. Prechod do odpadu ocenia tam, kde nie je žiaduce vytekanie dažďovej vody na povrch pozemku. Nie je neobyčajné ani to, že môžu vzniknúť situácie, ktoré si vyžiadajú klampiarske výrobky na mieru. V takom prípade Lindab ponúka možnosť využitia obojstranných plechov príslušnej farby k výrobe potrebných prvkov. Môže ísť napríklad o nástrešný žľab alebo zábrany proti preliatiu žľabu.
V š e t k o   p r e   v a š u   s t r e c h u
odkvapový systém rainline
strecha mgklampex